Produkcja maszyn i urządzeń

Produkcja maszyn i urządzeń podporządkowana jest – oprócz podstawowym kryteriom ekonomicznym (skuteczność, niezawodność, nisko kosztowość) – również zagrożeniom / standardom bezpieczeństwa sektora produkcyjnego, w którym będą pracowały. Maszyny i urządzenia  pracujące w ekstremalnych warunkach podlegają certyfikacji, atestacji czy dopuszczeniom przez Urząd Dozoru Technicznego. Od 25 lat dostarczamy uszczelnienia producentów renomowanych na całym świecie, które pracują w skrajnie trudnych warunkach w  instalacjach największych zakładów chemicznych i energetycznych.

Produkcja maszyn i urządzeń

Jesteśmy od wielu lat dostawcą materiałów zaopatrzenia przemysłowego dla tego sektora. Mamy doświadczenie w doradztwie, dostawach i obsłudze posprzedażnej. Szczególnie polecamy Państwu następujące wyroby.

Uszczelki z płyt: z grafitu naturalnego (na zdjęciu: z płyty Belpagraf), Teflonu® (ePTFE), modyfikowanego teflonu (mPTFE), włókien aramidowych i mineralnych oraz z płyt termoizolacyjnych z włókien mineralnych. Cięte w technologii water-jet. Możliwość wycięcia “na puzzle” i okucia.
Uszczelki metalowe: spiralne (na zdjęciu), wielokrawędziowe, owijane, faliste i RTJ; z szerokiego spektrum metali i wypełnień (zależnie od medium).
Uszczelnienia dławnicowe: z włókien naturalnego grafitu o wysokiej czystości (na zdjęciu: z krawędziami z włókien syntetycznych), PTFE, syntetycznych.
Taśmy uszczelniające: m.in. z ekspandowanego Teflonu® – dla kołnierzy nietypowych i w niedoskonałym stanie.
Membrany pompowe:  z ekspandowanego Teflonu®. Spodziewany czas bezawaryjnej pracy to 20-50 mln cykli!
Termoizolatory: np. dzianina wielokrotnego stosowania (na zdjęciu: w procesie wyżarzania, doskonały izolator, również kolektorów itp).