Energetyka i ciepłownictwo

Przemysł energetyczny – strategiczny dla rozwoju. Stale rosnące zapotrzebowanie na energię, trudności w zarządzaniu surowcami energetycznymi: ich pozyskiwaniem, zużyciem, emisją zanieczyszczeń, poszukiwaniami alternatywnych źródeł stawia przed sektorem szczególne wyzwania zabezpieczenia ciągłości dostaw, konkurencyjności cenowej i bezpieczeństwa produkcyjnego. Warunki pracy turbin, kotłów oraz maszyn i urządzeń różnych instalacji charakteryzuje występowanie skrajnie wysokich temperatur i ciśnień i ich wahań. Wśród czynników zabezpieczających niezakłócony proces technologiczny należy wymienić uszczelnienia, które muszą spełniać najwyższe wymagania.

Energetyka, ciepłownictwo i infrastruktura

Jesteśmy od wielu lat dostawcą materiałów zaopatrzenia przemysłowego dla tego sektora. Mamy doświadczenie w doradztwie, dostawach i obsłudze posprzedażnej. Szczególnie polecamy Państwu następujące wyroby.

Uszczelki metalowe: spiralne, wielokrawędziowe, owijane, faliste i RTJ. Najczęściej stosowane są uszczelki spiralne z pierścieniami – w zakresie średnich i wysokich ciśnień, również w agresywnych mediach. Wykonywane z szerokiego spektrum metali, z wypełnieniem (rodzaj zależy od medium).
Uszczelki z płyt: z grafitu naturalnego; z ekspandowanego Teflonu® (ePTFE); z modyfikowanego teflonu (mPTFE); z płyt na bazie włókien aramidowych i mineralnych (zabudowanych w kauczukach NBR).
Uszczelnienia dławnicowe: z włókien naturalnego grafitu o wysokiej czystości, z włókien PTFE i z ciągłych włókien syntetycznych.
Kompensatory tkaninowe: wykonywane na miarę indywidualnych warunków.
Opatentowana dzianina wielokrotnego stosowania w najwyższych temperaturach w wyżarzaniu indukcyjnym i oporowym, izolacja kolektorów, turbin, silników, warstwa kompensatorów tkaninowych.