Nafta i gaz

Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego to eksploracja własnych zasobów gazu i ropy (budowa kopalń) oraz budowa infrastruktury do odbioru i przesyłu surowców wydobytych i importowanych (np. terminali regazyfikacyjnych, morskich terminali naftowych). Realizacja tego celu w ekstremalnych warunkach, jak zagrożenie wybuchami gazu, pożarami – to zadanie przemysłu naftowo-gazowego. Wpisujemy się w nie dostarczając odbiorcom niezawodne uszczelnienia spełniające kryteria bezpieczeństwa i skuteczności.

Nafta i gaz

Jesteśmy od wielu lat dostawcą materiałów zaopatrzenia przemysłowego dla tego sektora. Mamy doświadczenie w doradztwie, dostawach i obsłudze posprzedażnej. Szczególnie polecamy Państwu następujące wyroby.

Uszczelki metalowe: gwarantują bardzo wysoką szczelność  przy wysokich temperaturach i ciśnieniach, i ich gwałtownych zmianach, również w agresywnych mediach. Wykonywane z szerokiego spektrum metali, z wypełnieniem grafitowym, PTFE lub miki (zależnie od medium). Na zdjęciach uszczelki: spiralne, wielokrawędziowe, owijane, faliste (w tym całkowicie zamknięte grafitem – patent) i RTJ (stosowane w  dostosowanych kołnierzach w ekstremalnie trudnych warunkach).
Uszczelki teflonowe: chemodporne, o doskonałych parametrach szczelności, nawet przy błędach i zniszczeniu kołnierzy; wykonane z czystego, ekspandowanego, oryginalnego Teflonu® (ePTFE) i z modyfikowanego wypełnianego teflonu mPTFE (wypełniacze/alternatywnie: włókna szklane, krzemowe, siarczan baru, mikrosfery szklane) wycinane strumieniem wodnym wg norm lub otrzymanych rysunków (na zdjęciu: uszczelka z płyty Clipperlon 2110).