Przemysł spożywczy i farmaceutyczny

Bezpieczeństwo żywnościowe znajduje się aż na drugim miejscu w hierarchii potrzeb Maslowa. Celem produkcyjnym w sektorze farmaceutycznym i spożywczym jest uzyskanie produktów determinowanych międzynarodowymi standardami jakości. Procesy produkcyjne w/w sektorów podlegają bardzo restrykcyjnym przepisom (w branży farmaceutycznej, w której występują zagrożenia chemiczne, również w zakresie związanym z bezpieczeństwem). Standardom krajowych i międzynarodowych instytucji jak PZH, FDA, SEMASPEC podlegają również uszczelnienia stosowane w instalacjach produkcyjnych.

Przemysł spożywczy i farmaceutyczny

Jesteśmy od wielu lat dostawcą materiałów zaopatrzenia przemysłowego dla tego sektora. Mamy doświadczenie w doradztwie, dostawach i obsłudze posprzedażnej. Szczególnie polecamy Państwu następujące wyroby.

Uszczelki wycięte z płyt: z czystego, ekspandowanego, oryginalnego Teflonu® (ePTFE); z modyfikowanego wypełnianego teflonu (mPTFE) i z płyt na bazie włókien aramidowych i mineralnych (w kauczukach NBR).
Samoprzylepne taśmy z ekspandowanego Teflonu®: niezastąpione przy niedoskonałych powierzchniach kołnierzy, również dla kołnierzy o wielkich gabarytach, czy o nieregularnych kształtach.
Uszczelnienia dławnicowe: z czystych włókien PTFE impregnowanych w próżni wyłącznie dyspersją PTFE (atest BAM) oraz impregnowanych PTFE i parafinowymi środkami smarnymi. Chemoodporne, z atestem PZH oraz spełnionymi FDA na kontakt z żywnością.