Przemysł przetwórczy

Przemysł przetwórczy obejmuje znakomitą części sektora gospodarki – blisko każdy etap procesu produkcyjnego to proces przetwarzania. Procesy przetwarzania danego surowca podlegają regulacjom i normom uwzględniającym występujące zagrożenia i uwarunkowania. Dokładamy wszelkich starań, by adekwatne do warunków i oczekiwań uszczelnienie spełniało wszelkie wymogi, posiadało konieczne dopuszczenia i certyfikaty.

Przemysł przetwórczy

Jesteśmy od wielu lat dostawcą materiałów zaopatrzenia przemysłowego dla tego sektora. Mamy doświadczenie w doradztwie, dostawach i obsłudze posprzedażnej. Szczególnie polecamy Państwu następujące wyroby.

Uszczelki metalowe: spiralne, wielokrawędziowe, owijane, faliste i RTJ. Najczęściej stosowane są uszczelki spiralne (wyposażone w pierścienie lub bez nich) zalecane do pracy w zakresie średnich i wysokich ciśnień, również w agresywnych mediach. Wykonywane z szerokiego spektrum metali, z wypełnieniem (zależnie od medium).
Uszczelki z płyt: z grafitu naturalnego, Teflonu® (ePTFE), modyfikowanego teflonu (mPTFE), włókien aramidowych i mineralnych.
Samoprzylepne taśmy: szczególnie dla kołnierzy nietypowych czy w gorszej kondycji (na zdjęciu taśma z ekspandowanego grafitu).
Uszczelnienia dławnicowe: uniwersalne z włókien naturalnego grafitu, z włókien syntetycznych oraz z włókien teflonowych z zabudowanym grafitem (na zdjęciu: wersja z krawędziami aramidowymi).
Termoizolatory: na zdjęciach tektury termoizolacyjne (z nich również uszczelki) oraz wyroby krzemowe: dzianina wielokrotnego stosowania (do wyżarzania, izolacji kolektorów, turbin, silników) i ognioodporna tkanina chroniąca tor. Dostępne również sznury i taśmy.