Offshore i morski

Transport morski oraz eksploatacja złóż podmorskich ropy i gazu odbywają się w ekstremalnych warunkach pracy i środowiskowych (zasolenie, wpływy elektromagnetyczne, wstrząsy, niska temperatura). Stawia to przed konstruktorami, wytwórcami i użytkownikami statków, platform wiertniczych i całego osprzętu wyjątkowo wysokie wymagania dotyczące zapewnienia skuteczności i bezpieczeństwa procesów. Uszczelnienia Polman są odpowiedzią w zakresie skuteczności szczelności połączeń.

Offshore i morski

Jesteśmy od wielu lat dostawcą materiałów zaopatrzenia przemysłowego dla tego sektora. Mamy doświadczenie w doradztwie, dostawach i obsłudze posprzedażnej. Szczególnie polecamy Państwu następujące wyroby.

Uszczelki z płyt: z grafitu naturalnego (na zdjęciu: z płyty Belpagraf), ekspandowanego Teflonu® (ePTFE),  modyfikowanego teflonu (mPTFE),  włókien aramidowych i mineralnych (zabudowanych w kauczukach). Dopuszczenia do wody morskiej, pitnej i zastosowań w gazownictwie. Wycinane strumieniem wodnym wg norm lub otrzymanych rysunków. Możliwość dostarczenia z okuciem.
Uszczelki metalowe: RTJ, spiralne, wielokrawędziowe i faliste (również całkowicie zamknięte grafitem – patent).
Uszczelnienia dławnicowe: z włókien naturalnego grafitu (na zdjęciu: impregnowane teflonem), syntetycznych, teflonowych, naturalnych.
Termoizolatory: m.in. dzianina wielokrotnego stosowania (na zdjęciu: w procesie wyżarzania, doskonały izolator, również kolektorów itp).
Taśmy uszczelniające: np z ekspandowanego Teflonu® (na zdjęciu) – dla kołnierzy w niedoskonałym stanie i nietypowych.